בניית אתרי חנות

לאחרונה, בעקבות סגרי הקורונה, עלה מאוד הביקוש לקניות מקוונות וגם קהלים שלא נהגו לבצע קניות מגוונות, מחסור ברירה החלו לעשות זאת. וזאת לצד מגמה כללית של מעבר לקניות אונליין, מגמה אשר התחילה עוד הרבה לפני הקורונה. עסקים רבים מתעניינים בבניית אתרי חנות אלקטרונית אשר תאפשרנה להציע מוצרים ולספק אותם ללקוחות באמצעות משלוח. בהתחשב בנתוני המכירות באינטרנט אשר רק הולכים וגדלים, בהחלט כדאי לשקול לפתוח אתר אינטרנט. בניית אתרי חנות יכולה להיות ערוץ שיווקי נוסף עבור החנות הפיזית, אך גם עסק בפני עצמו. מבחינת העלויות לא מדובר בהשקעה גדולה וניתן להקים חנות תוך זמן קצר. בניית אתרי חנות תאפשר לכם להגיע לקהל לקוחות חדש ואפילו לפנות אל השוק הבינלאומי בקלות יחסית.

בניית אתר או שימוש בפלטפורמה קיימת

ישנן אפשרויות שונות לבניית אתרי חנות, מצד אחד אתם יכולים לפנות לחברה לבניית אתרים, כמו למשל בנית אתרי וורדפרס ולהזמין בניית אתר מקצועית. אפשרות אחרות היא להיעזר בפלטפורמות קיימות, כמו למשל SHOPIFY, אשר מציעות לכם פלטפורמה קלה ופשוטה לבניית האתר, ויתכן שתוכלו לעשות זאת אפילו בעצמכם. אך האם זה כדאי? אני יכול לתת לכם מספר סיבות מדוע לא תרצו לבנות את החנות בעצמכם, אך לא רק שאיני ממליץ לבנות על בניית אתרי חנות בעצמכם, גם אינו ממליץ על פלטפורמות כמו שופיפיי או ויקס. הסיבה לכך היא שאתרים אלו דורשים תשלום של מאות דולרים בשנה, סכום שמוטב להשקיע בפיתוח אתר משלכם. אם בשלב מסוים תתעייפו מלשלם מאות דולרים בשנה ותרצו להפוך את האתר שלכם לעצמאי, אתם תגלו שלא ניתן להעביר את האתר שלכם לפלטפורמה אחרת, צריך לבנות אותו מחדש. לכן למרות שזה נראה קל ומדליק, עדיף לשלם למפתחי אתרים, באמצעות פלטפורמות כמו וורדפרס ניתן להשיג תוצאות נהדרות וקלות לתפעול.

חנות מקוונת זה לא רק עניין טכני

לצורך בניית חנות אלקטרונית יש צורך בכתיבת שורות קוד, הכנת עיצובים וכל מיני הגדרות ועניינים טכניים. אל תיבהלו, בשביל זה יש בוני אתרים. אך חשוב להבין שבניית אתר חנות היא הרבה יותר מהפן הטכני, זהו החלק הקל (לפחות למי שמבין בזה). עליכם להבין שיש אינספור חנויות אינטרנטיות ומה שחשוב הוא המיתוג והשיווק של החנות. שיווק הוא לא דבר אשר עושים אחר כך, כלומר אחרי שהעמדתם חנות אלקטרונית. שיווק החנות מתחיל כבר בשלב האפיון של החנות. חשוב לדעת מי קהל המטרה שלכם ולהתאים את השפה השיווקית, יש צורך בעיצוב לוגו וגיבוש קונספט וכל הדברים אשר יבטיחו שהאתר שלכם ”ידבר“ אל הקהל הרלוונטי ויביא להמרות גבוהות. במידה ואתם מעוניינים לבנות חנות אלקטרונית מומלץ לעשות זאת באמצעות חברה אשר יכולה להציע לכם גם את המומחים לבניית אתרים ועיצוב, אשר טפלו בהיבטים הטכניים. אך גם המומחים בפרסום בדיגיטל אשר יודעים לבנות את הקונספט השיווקי.

שתפו את הפוסט הזה

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
bar

טיפים לקידום בפייסבוק

לפייסבוק יש למעלה מ 2 מיליארד משתמשים ואם נסתכל על הנתונים בישראל נראה שלמעלה מ 70% מהישראלים מחזיקים בחשבון פייסבוק, רובם עושים בה שימוש יום

קרא עוד
bar

מהו אתר תדמית?

האינטרנט הוא אחד הכלים השיווקים החשובים ביותר שיש לנו היום. זהו מקור למידע עבור הצרכנים. כמעט כל אחד אשר מתעניין במוצר או שירות נעזר באינטרנט.

קרא עוד