אפליקציות, פתרון גם לעסקים קטנים

מה עולה לכם בראש כאשר אתם שומעים את המילה אפליקציה? פייסבוק, האפליקציה של הבנק, אינסטגרם או וויז? סביר להניח שהמילה אפליקציה ישר מזכירה לכם את אותם ענקי האינטרנט שכולם מכירים את האפליקציות שלהם. כלומר אתם חושבים שאפליקציות זהו המגרש של הגדולים ובניית אפליקציות היא אינה שירות אשר רלוונטי עבור העסק שלכם. זה בא בתוספת התפיסה המוטעית שעלות בניית אפליקציה היא בטווח של כמה עשרות אלפי דולרים ועד כמה מאות אלפי דולרים. אם גם אתם חושבים כך, כדאי שתקראו את הפוסט הבא.

בניית אפליקציות לעסקים קטנים

גם עסקים קטנים יכולים להרוויח תועלת רבה מאפליקציות. אינכם זקוקים לאלפי הורדות בחנות האפליקציות בשביל להצליח, אתם רק צריכים להגיע אל הקהל הרלוונטי שלכם. האפליקציה היא כלי אשר יאפשר ללקוחות שלכם להתנהל מול העסק בנוחות ויעילות גדולה יותר, ובכך תוכלו להגדיל את נאמנות הלקוחות.

לדוגמה אם יש לכם עסק להספקת ציוד משרדי, פיתוח אפליקציה יאפשר ללקוחות שלכם להזמין מלאי בצורה קלה ופשוטה; אם יש לכם מסעדה, אולי אפליקציה לא תסייע להשיג לקוחות חדשים, אך היא בוודאות תשפר את החוויה ללקוחות הקיימים בכך שהיא תציע להם דרך נוחה להזמין מקום. כך תוכלו למנוע את המקרים בהם לקוחות יזמינו במקום אחר בגלל שלא הצליחו לקבל מענה טלפוני מהיר במסעדה שלכם; לא חסרות דוגמאות הממחישות כיצד בניית אפליקציה יכולה לתרום לעסקים קטנים.

יש אשר יגידו שאת כל הפעולות אשר הבאתי לכם בתור דוגמה, ניתן גם לעשות בעזרת אתר אינטרנט. הדבר נכון, אך אין דבר אשר מחזק את נאמנות הלקוח יותר מאשר אפליקציה. כאשר האפליקציה מותקנת במכשיר הטלפון של הלקוח היא נגישה יותר מאשר אתר אינטרנט ויכולה אפילו לשלוח לו תזכורות ומבצעי קידום מכירות.

גם מבחינה תדמיתית יש יתרון לבניית אפליקציה עבור עסקים קטנים. זוכרים מה שאלתי אתכם בהתחלה? על מה אתם חושבים כאשר אתם שומעים את המילה אפליקציה. רובכם מייד חושבים על ענקי התעשייה, ובכן אתם לא היחידים. כאשר יש לכם אפליקציה, גם הלקוחות שלכם מתייחסים אליכם ברצינות גדולה יותר. לאפליקציה יש ערך מסוים גם לקידום ופרסום.

עלות בניית אפליקציה

ולבסוף שאלת השאלות, כמה עולה לפתח אפליקציה?

לשאלה הזו אין תשובה אחידה מכיוון שכל אפליקציה דורשת רמה אחרת של השקעה. אפליקציות פשוטות יכולות להיות בטווח של 3000-5000 שקלים וכאשר הן איכותיות אז מעט יותר. אפליקציות מורכבות הדורשות זמן פיתוח ממושך יכולות לעלות עשרות אלפי שקלים ואף יותר. אך עבור מרבית העסקים, אפליקציות בסיסיות עונות על כל הצרכים של העסק. יתכן שתמצאו מפתחי אפליקציות צעירים אשר יציעו לכם מחירים נמוכים יותר, אך כדאי לשלם קצת יותר על האיכות; אפליקציה טובה היא אפליקציה שהיא מושלמת מבחינה טכנית, אך גם הושקעה בה מחשבה שיווקית-מיתוגית.

שתפו את הפוסט הזה

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
bar

בניית אתרי חנות

לאחרונה, בעקבות סגרי הקורונה, עלה מאוד הביקוש לקניות מקוונות וגם קהלים שלא נהגו לבצע קניות מגוונות, מחסור ברירה החלו לעשות זאת. וזאת לצד מגמה כללית

קרא עוד
bar

טיפים לקידום בפייסבוק

לפייסבוק יש למעלה מ 2 מיליארד משתמשים ואם נסתכל על הנתונים בישראל נראה שלמעלה מ 70% מהישראלים מחזיקים בחשבון פייסבוק, רובם עושים בה שימוש יום

קרא עוד
bar

מהו אתר תדמית?

האינטרנט הוא אחד הכלים השיווקים החשובים ביותר שיש לנו היום. זהו מקור למידע עבור הצרכנים. כמעט כל אחד אשר מתעניין במוצר או שירות נעזר באינטרנט.

קרא עוד